Мешков

  во

  Првиот домашен натпревар сезонава во Лигата на шампионите за ракометарите на Вардар е предизвик и инспирација, треба да се оправда фаворитската улога и ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Актуелниот европски шампион Вардар го очекува првиот меч на домашен терен во новата сезона во Лигата на шампионите. Противник е португалскиот првак Порто, тим ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Во дербито од машката ракометна Лига на шампионите денеска Веспрем на домашен терен загуби од составот на Кил со конечен резултат 31:37. За унгарскиот клуб ...
  сите 155 | | | веќе видена

  По освојувањето на Супер купот на Македонија за ракометарите на Вардар претстои нов предизвик, овојпат во ЕХФ лигата на шампионите. За првпат во ЛШ ќе играме ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Европскиот првак, Вардар, в недела ќе го одигра првиот домашен натпревар во новата сезона од ракометната Лига на шампионите. Противник е Порто, екипа која нема ...
  сите 155 | | | веќе видена

  В недела до 17.00 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје, македонскиот и европски шампион Вардар ќе го игра вториот натпревар, прв домашен ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Ракометарите на Пик Сегед го направија најголемо изненадување во 1. коло од Лигата на шампиони (ЛШ), надигрувајќи го фаворизираниот шпански гигант Барселона, ...
  сите 155 | | | веќе видена