Мешков

  во

  Во рамките од најсилното португалско ракометно првенство екипата на Порто ја оправда фаворитската улога на гостувањето против составот на Маиа-Исмаи со конечен ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Мешков Брест се покажа како навистина добар домаќин во Белорусија, па коректната игра на теренот донесе и џентлменски однос на прес-конференцијата каде сите ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Навивачите на Вардар се разочарани од поразот на Вардар против Мешков Брест. Тие сметаат дека главен виновник е тренерот Алушовски кој испушти гол предност на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Вардар го покажа своето шампионско лице во најголем дел од второто полувреме на денешното гостување во Брест, но за жал, на крајот потклекна во Белорусија и ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Вардар го покажа своето шампионско лице во најголем дел од второто полувреме на денешното гостување во Брест, но за жал, на крајот потклекна во Белорусија и ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Вардар 196 не успеа да дојде до двата бода на гостувањето кај Мешков Брест, ниту пак да се избори за реми и покрај тоа што имаше шанса и за двете сценарија. На ...
  сите 99 | | | веќе видена