Мерилин

  во

  Универзитетската библиотека „Макс ван дер Штул“ на Универзитетот на Југоисточна Европа беше домаќин на он-лајн тркалезната маса за „10 години искуство од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Актерката Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп, на судењето кое што започна денес, го испрашувала актерот за многу теми од животот. Таа истакнала дека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Адвокатката на Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп, го испраша актерот за доста болни теми на судењето што започна денес нешто пред 12 часот. Таа ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Од бројните мажи кои минале низ животот на Мерилин Монро, најпознат бил американскиот претседател Џон Кенеди, највлијателниот рагби играч Џо ди Маџо, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Франција во март беше одржан првиот круг избори за градоначалници на 36.000 населени места, по што следуваше тримесечна пауза поради коронавирусот. Вториот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тој ги фрли своите обожаватели во транс кога беше издадено третото продолжение на филмската франшиза „Бил и Тед 3“ со Алекс Винтер во кое случајно патуваат низ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во култниот филм Кој тоа таму пее Мишко возеше со врзани очи,пред вчудовидените и преплашени патници, а татко му постојано настојуваше да вози и во рикверц.... ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Маја Синадиновска беше прва во Македонија, која со својата телевизиска емисија ги урна стереотипите за тоа што е табу тема, уште пред дваесетина години. Маја ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Сите сме ги слушале приказните за Френк Синатра, мафијата, тајните тунели, Кенеди и Мерилин Монро, како и за гламурот и раскошот на к азино то Кал Нева ...
  | | веќе видена

  Сите сме ги слушале приказните за Френк Синатра, мафијата, тајните тунели, Кенеди и Мерилин Монро, како и за гламурот и раскошот на казиното Кал Нева на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Речиси и нема таква жена која и 60 години по смртта предизвикува внимание во јавноста, каква што е Мерилин Монро. И ден денес, само една хартија со нејзиното ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најверојатно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание каде и да се појават. Постојат големи шанси тие да се родени ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Најпосебните жени покрај убавината имаат нешто друго заедничко. Сигурно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најверојатно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание каде и да се појават. Постојат големи шанси тие да се родени ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Ова е нивниот месец! Од 22 мај до 22 јуни царуваат Близнаците, четвртиот знак во зодијакот за кој многумина имаат испомешани чувства. Сепак, можеби треба ...
  сите 81 | | | веќе видена