Менхенгладбах

  во

  Борусија Менхенгладбах ќе го награди својот поддржувач кој на еден квиз, одби да го изговори името на големиот регионален ривал од Бундеслигата, Келн, и на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Натпреварувач во квиз во Германија стана сензација затоа што одби да одговори на прашање кое што го знаеше. Тој едноставно не можеше да го каже името на клубот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Клаус Блумел е голем навивач на Борусија Дортмунд, а тоа го покажа и во еден телевизиски квиз. Толку е голем навивач на Менхенгладбах што иако го знаеше ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Луда приказна доаѓа од Германија. За човек кој сакал повеќе да загуби пари отколку да го изговори името на лутиот клупски ривал.Убаво е да се победува на квиз, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Убаво е да се победи на квиз кој се емитува на национална телевизија, но ривалството во фудбалот во многу случаи е поважно од парите и славата. Така барем ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најверните навивачи во многу ситуации покажале како се сака клубот и колку знаат да бидат верни, но примерот кој доаѓа од Германија е уникатен. Еден навивач на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сезоната во Бундеслигата заврши минатата недела, а Баерн Минхен вчера ги спои двата трофеи освојувајќи го и германскиот Куп, па сега Баварците го чекаат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Баерн Минхен осум години по ред е првак на Германија, доминацијата ја потврди и сезонава, а тренерот на Борусија Дортмунд, Лусиен Фавр, смета дека неговиот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Тренерот на Борусија Дортмунд Лусиен Фавр рекол дека клубот мора да си постави реални цели со оглед на моќта која ја има големиот ривал Баерн Минхен. Баерн со ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Популарното германско списание „Кикер“ го одреди својот идеален тим за минатата сезона во Бундеслигата. Изненадувачки, во тимот не се најде Ерлинг Холанд, кој ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дмитри Риболовљев преку своите скаути се обидува да се испазари со Партизан за да го купи одличниот напаѓач Умар Садик за 10 милиони евра, иако „црно-белите“ ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поранешниот германски шампион Вердер Бремен го избегна претпоследното место на табелата во Бундеслигата и ќе игра бараж за опстанок, откако попладнево во ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Поранешниот германски шампион Вердер Бремен го избегна претпоследното место на табелата во Бундеслигата и ќе игра бараж за опстанок, откако попладнево во ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Германците беа првите кои во ерата на пандемијата на Корона вирусот ги продолжија натпреварите во Бундес лигата, па затоа и први ја заокружуваат фудбалската ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Германската Бундеслига денеска заврши со натпреварувачката 2019/2020 сезона со натпреварите од 34.коло. По ова коло познати се сите патници кои следната сезона ...
  сите 11 | | | веќе видена