Мене

  во

  Легендарниот бразилски напаѓач, Луис Назарио Де Лима Роналдо пред неколку недели и официјално стана мнозински сопственик на Реал Ваљадолид, клуб кој се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер Даниел Пабло Освалдо си ја отвори душата во разговор со Марка, Аргентинецот кој настапуваше за Италија вели дека не го сака животот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Неодамна Дани Освалдо даде интервју за „Сан“ (тука) во кое откри зошто го напуштил фудбалот на 30 години кога можел да игра и да заработи уште некој милион, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Аргентински ас со италијански пасош, Пабло Даниел Освалдо пред неколку години, неочекувано и стави крај на својата кариера за да едноставно ужива во животот, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кога ќе се сетам мојата мајка таа беше спремна на секаков предизвик, таа беше глава на семјеството. Во семејниот довр сама го местеше ќумбето за да почен да го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Партизан и Црвена Звезда синоќа го одиграа вечното дерби во српскиот фудбал, но цела јавност во оваа земја говори за она што се случи во 73-та минута, односно ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Педесет и седумгодишниот Ване Михајловски на 5 септември замина од својот Велес за Брисел, каде вчера пристигна за да ги пренесе двете пораки што му лежат на ...
  сите 6 | | | веќе видена