Мендух Тачи

  во

  Пред скопски „Хилтон“ вчера најглуво беше неколку мига пред да пристигнат премиерот Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Се слушаше само ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претсетдателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи заедно со сопругата го оствари своето право на глас во објектот „Стара градинка“ во Тетово во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на партијата Мендух Тачи посочи дека изборот за Пендаровски е во насока на евроатлантските интеграции и соработката на партијата со меѓународната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Демократската партија на Албанците (ДПА) го одржа последниот митинг во Тетово, каде беше истакната поддршката за претседателскиот кандидат на СДСМ и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На Сашо Мијалков и Мендух Тачи им се суди дека правеле заговор да се влијае на одлука на ДИК за изборен резултат во Струмица. Деновиве слушнавме телефонски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Демократската партија на Албанците (ДПА) го одржа последниот митинг во Тетово, каде беше истакната поддршката за претседателскиот кандидат на СДСМ и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на Македонија, професорот Блерим Река на телевизиската дебата на Ал-сат Телевизија упати три прашања до неговиот противкандидат Стево ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во соочувањето на претседателските кандидати на Алст М, што беше и последниот дуел на тојцата во изборната кампања, Блерим Река го запраша Пендаровски како си ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Не сме подготвени да ги испорачаме четирите клучни критериуми коишто ни ги побара Европскиот совет, констатираше во средата вечерта претседателскиот кандидат ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Демократската партија на Албанците во тетовската населба Горна Чаршија одржа средба со граѓани на која партискиот лидер Мендух Тачи и потпретседателот Бардиљ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На средбата партискиот лидер Мендух Тачи и потпретседателот Бардиљ Даути ги повикаа присутните да дадат поддршка на претседателскиот кандидат Стево ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Демократската партија на Албанците во тетовската населба Горна Чаршија одржа средба со граѓани на која партискиот лидер, Мендух Тачи, и потпретседателот, ...
  сите 13 | | | веќе видена