Менада

  во

  – Претставници од групи и друштва кои настапуваат на македонски јазик „Тетовски тамбураши", Балетско студио „Менада", фестивал „Јаболчиња" и културно уметничко ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во манастирскиот комплекс „Свети Наум Охридски“ на Попова Шапка, денес беше прославен празникот посветен на овој голем исцелител и просветител. Митрополитот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Трибината КРАЈ ЗА РАСИПНИШТВОТО (#КрајЗаРасипништвото) во организација на ЦИВИЛ, се одржи денеска (среда, 5 јуни) во клубот Менада во Стара Чаршија, со почеток ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Трибината КРАЈ ЗА РАСИПНИШТВОТО (#КрајЗаРасипништвото) во организација на ЦИВИЛ, ќе се одржи денеска (среда, 5 јуни) во клубот Менада во Стара Чаршија, со ...
  сите 46 | | | веќе видена

  ЦИВИЛ СВИРИ КРАЈ ЗА РАСИПНИШТВОТО И БАРА УКИНУВАЊЕ НА ПРИВИЛЕГИИТЕ Трибината КРАЈ ЗА РАСИПНИШТВОТО (#КрајЗаРасипништвото) во организација на ЦИВИЛ, ќе се ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во пресрет на Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј – 24 Мај, денеска во Општина Тетово празникот беше одбележан со оддавање ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Општина Тетово традиционално го одбележа 24 Мај, Денот на просветителите Кирил и Методиј.Чествувањето на сесловенските просветители треба да биде празник на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Романот „Последните денови на Ханс“ од младиот македонски писател Михајло Свидерски вечер ќе биде промовиран во Менада. Романот е објавен во едицијата ПРОаЗА ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Романот „Последните денови на Ханс“ од младиот македонски писател Михајло Свидерски вечер ќе биде промовиран во Менада. Романот е објавен во едицијата ПРОаЗА ...
  сите 9 | | | веќе видена