Меморијалниот

  во

  Организацијата за заштита на човековите права „Амнести интернешнал“ (АИ) ја повлече наградата доделена на лидерката на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи поради „срамното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, се најде на удар на критики зашто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми и амбасадорот на Израел Дан Оријан на денешната средба разговараа за досегашната соработка во областа на културата помеѓу ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерот за култура, Асаф Адеми денеска оствари работна средба со амбасадорот на Израел, Дан Оријан, на која стана збор за досегашната соработка во областа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Како што соопшти Министерството за култура, на средбата биле истакнати добрите културни врски што ги негуваат Израел и Република Македонија, кои се одликуваат ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерот за култура, Асаф Адеми денеска оствари работна средба со амбасадорот на Израел, Дан Оријан, на која стана збор за досегашната соработка во областа ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра. Информацијата, преку својата страница ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра. Информацијата, преку својата страница ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра, јави дописникот на МИА од Приштина. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра. Информацијата, преку својата страница ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра, јави дописникот на МИА од Приштина. ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра, јави дописникот на МИА од Приштина. ...
  сите 134 | | | веќе видена