Мемфис

  во

  12-годишниот Тоби Ли е вистински пример за тоа како ќе звучи блузот во иднина. Тој настапил во Фредериксунд, Данска, во источниот дел на таа држава, со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Прошталниот натпревар на Весли Снајдер во холандскиот дрес заврши со 2:1 победа на „лалињата“ над Перу, откако Мемфис Депај постигна два гола на „Јохан Кројф ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Лоша вечер за Мемфис Депај, Холанѓанецот не само што загуби со Лион во пресметката со Ница, крадци му влегле дома за време на мечот и си заминале со богат плен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По синоќешниот пораз од Ница, Мемфис Депај добил нови лоши вести, кога се вратил дома дознал дека бил ограбен и „олеснет" за 1,5 милиони евра.Мемфис Депај игра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  12-годишниот Тоби Ли е вистински пример за тоа како ќе звучи блузот во иднина. Тој настапил во Фредериксунд, Данска, во источниот дел на таа држава, со ...
  сите 4 | | | веќе видена