Мел

  во

  Кошаркарите на САД, актуелните светски шампиони синоќа ја победија Шпанија во подготвителен меч во Анахејм, Калифорнија со резултат 90-81. Најефикасен кај САД ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Европските фудбалски натпреварувања веќе ги започнаа квалификациите за Лигата на шампиони и за Лига Европа, а вечерва во Истанбул се игра првиот меч за трофеј. ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Европските фудбалски натпреварувања веќе ги започнаа квалификациите за Лигата на шампиони и за Лига Европа, а вечерва во Истанбул се игра првиот меч за трофеј. ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, потпиша 18-месечен договор со екипата на Дерби Каунти. Тој во новата средина ќе ја има улогата на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во истражувањето кое траело повеќе од 30 години, научниците откриле дека најчестиот облик на рак кај децата – акутната лимфобластична леукемија (АЛЛ), може да ...
  сите 18 | | | веќе видена