Мел

  во

  Излезе од печат книгата „Исчезнати селски населби и села со промените имиња во Полог забележани во кралските повелби во 14 и 15 век, поправен и дополнителен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Излезе од печат книгата „Исчезнати селски населби и села со промените имиња во Полог забележани во кралските повелби во 14 и 15 век, поправен и дополнителен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Австралија е првата земја во светот која ќе ги принуди технолошките гиганти како Фејсбук и Гугл да им плаќаат на австралиските медиуми за објавените вести. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Земја ќе ги принуди технолошки гиганти како Фејсбук и Гугл да ги платат австралиските медиуми за објавените вести. Овој принцип е според модел сличен на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам, 21-годишниот Бруклин наскоро за прв пат ќе застане пред олтарот и ќе го изговори судбоносното да со четири години ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Холивудскиот актер Мел Гибсон, во април оваа година бил хоспитализиран поради здравствени компликации предизвикани од коронавирус, пишува “People”. “Бил ...
  сите 7 | | | веќе видена