Мекдоналдс

  во

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс”, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери неодамна се врати во Премиер лигата на клупата на Фулам каде што го наследи Србинот Славиша Јокановиќ, кој имаше разочарувачки резултати од ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери го подготвува својот нов тим Фулам за продолжението од сезоната во Премиер лигата, во кое главен мотив на лондонскиот клуб е обезбедувањето ...
  сите 63 | | | веќе видена

  По објавата на „Фејсбук“ на експремиерот Никола Груевски дека е во Будимпешта оти добивал закани по живот, твитерџиите прашаа „колку чекал на маџарска граница“ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот синџир ресторани за брза храна Мекдоналдс соопшти за пад на приходите и добивката во третото тромесечје, но информираше и за раст во клучните ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Американскиот синџир ресторани за брза храна Мекдоналдс соопшти за пад на приходите и добивката во третото тромесечје, но информираше и за раст во клучните ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Познатиот Јутјубер Коби Персин се облекол како бездомник како би ја снимил реакцијата на персоналот во еден ресторан. – Не можеме да ве послужиме, нема да ве ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лицето кое што во понеделникот држеше во заложништво аптекарка во главната железничка станица во Келн е 55-годишен Сириец на кого му бил одобрен азил во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Сирискиот азилант кој врескал пофалби за Исламска држава откако извршил напад на една од најпрометните железнички станици во Германија останува на интензивна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, никогаш не изгледала подобро. Во последните два-три месеци ослабна десетина килограми и сега изгледа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германската полиција го блокира реонот околу железничката станица во Келн поради заложничка криза. Регионалната полиција објави на Твитер дека полициски ...
  сите 21 | | | веќе видена