Мехмети

  во

  Ибрахим Мехмети, аналитичар, во дебата на „ 360 Степени “, зборуваше за уставните измени откако Владата ги утврди нацрт-амандманите и ги испрати до Собранието. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (02.11.2018 г.) – дебата за нацрт-амандманите утврдени на денешната владина седница: Гости: Дане Талевски Сашо ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вкупно 90 лица го загубиле животот во 69 сообраќајни несреќи во Косово од почетокот на годинава до крајот на месец септември, објави денеска косовската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вкупно 90 лица го загубиле животот во 69 сообраќајни несреќи во Косово од почетокот на годинава до крајот на месец септември, објави денеска косовската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Конференцијата #АкцијаИнтеграција #VeprimIntegrim #ActionIntegration во организација на ЦИВИЛ беше посветена на европските вредности, зелените алтернативи и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Првиот човек на Министерстовото за правда за прв пат во кратката историја на македонските уставни промени од независноста не е дел од процедурата за измени на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најпрво се мачкаат со зејтин, а пред почетокот на дуелот, традиционално се претставуваат пред публиката. Но, секако не недостасуваа ниту традиционалните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Аналитичарот и писател Ким Мехмети, ја анализираше започнатата кампања за референдумот на 30 септември во Македонија. Тој смета дека иако нема Албанци за да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово пред неколку години на нечовечки начин беше убиен од страна на Бобан Илиќ, додека ова е документирано и со видеа, пишува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово пред неколку години на нечовечки начин беше убиен од страна на Бобан Илиќ, додека ова е документирано и со видеа. ...
  сите 10 | | | веќе видена