Меѓународниот

  во

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Голем стап – така претседателот Рузвелт ја нарече империјалистичка политика на САД кон Латинска Америка, што беше во зародиш. Тој ја употреби оваа фраза од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Неодамнешно дигитално помрачување во Тонга, предизвикано од оштетувањето на подводните кабли, придонесе да ја сфатиме важноста на потопените системи од кои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Голем стап – така претседателот Рузвелт ја нарече империјалистичката политика на САД кон Латинска Америка, која беше во зародиш. Тој ја употреби оваа фраза од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски придружуван од Меѓународниот секретар д-р Тимчо Муцунски, ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски придружуван од Меѓународниот секретар Тимчо Муцунски, оствари средба со Директорката на Фондацијата Јарл ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски придружуван од Меѓународниот секретар д-р Тимчо Муцунски, оствари средба со Директорката на Фондацијата ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Познатиот американски глумец Харисон Форд го искористи денешниот меѓународен собир во Дубаи да ги критикува ставовите на американскиот претседател Доналд Трамп ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, добри критики доаѓаат и од останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 77 | | | веќе видена

  „Филмска комета од Македонија“, „Актерка која го освојува срцето“, „Неизмерно моќна сатирична драма“, „Тотален успех“, „Воодушевување за публиката“ – се само ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 77 | | | веќе видена