Меѓународната

  во

  Во првиот квартал од 2019 година, купувањето злато од Русија достигна рекордно ниво, и тоа е „лош знак” за светскиот мир. Тоа го објави британскиот весник ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во првиот квартал од 2019 година, купувањето злато од Русија достигна рекордно ниво, и тоа е „лош знак” за светскиот мир. Тоа го објави британскиот весник ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Преку конструктивен пристап, во соработка со опозицијата и следејќи ги насоките на нашите меѓународни партнери, дојдовме до квалитетно законско решение, коe од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Ова е вториот дел од интервјуто на Александар Русјаков за хрватското Радио Пула емитувано на 17 мај. Уредник и автор е Елвис Милета. Интервјуто, со оглед на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кина мора да се подготви за тешки времиња, бидејќи меѓународната ситуација станува посложена, истакнал претседателот на Кина, Си Џинпинг, во изјава која ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кина мора да се подготви за тешки времиња, затоа што меѓународната ситуација е се покомплицирана, порача кинескиот претседател Си Џинпинг. Кина и САД воведоа ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Преку конструктивен пристап, во соработка со опозицијата и следејќи ги насоките на нашите меѓународни партнери, дојдовме до квалитетно законско решение, коe од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изјава за медиуми, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 22.05.2019 Почитувани, Преку конструктивен пристап, во соработка со опозицијата и ...
  | | веќе видена | слични

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Она што е извесно, а поврзано со делницата на автопатот Коридор 10 е дека брзината на движење на возилата е ограничена на 100 километри на час на самиот пат, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  УНЕСКО вчера објави дека ќе препорача Охрид да се најде на Листата на загрозено светско наследство, откако повеќегодините укажувања, препораки и предупредувања ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Ризикот од користење на нуклеарно оружје е на највисоко ниво од Втората светска војна, изјави директорката на Институтот за истражување во разоружувањето при ...
  сите 16 | | | веќе видена