Меѓународната

  во

  Седмото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе се одржи од 12 до 17 октомври на повеќе локации во Скопје. Шестдневната програма ќе ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Формалното бришење на Никола Груевски од функцијата почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, последната која му остана по губењето на власта и по напуштањето на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Под мотото „Здружени лидери за унапредување на родовата еднаквост“, во Скопје започна дводневната меѓународна конференција „Жени во индустријата“, на која ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Со расизмот во Италија нема напредок и тоа претставува сериозен проблем, вели претседателот на ФИФА, Инфантино Првиот човек на италијанската Серија А, Луиџи де ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во јануари ќе се распише тендер за избор на фирма која ја продолжи изградбата на трасата меѓу Дреновска и Фаришка Клисура од експресниот пат Градско-Прилеп, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Форумот за демократска Македонија (#ФДМ) – надпартиска и мултиетничка организација на македонски иселеници , повторно изразува сериозна загриженост по повод ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Форумот за демократска Македонија (#ФДМ) – натпартиска и мултиетничка организација на македонски иселеници, повторно изразува сериозна загриженост по повод ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тринаесет мажи, на возраст меѓу 24 и 59 години, се осомничени за припадност на британски огранок на меѓународната криминална група. Тие од Холандија ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Националната установа Центар за култура – Крива Паланка денеска се одржа свечена академија по повод 8 Октомври – Денот на ослободување на Општината, на која ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Турција Фуат Октај изјави дека неговата земја нема да се исплаши од заканите, што претставува прв одговор на најавата на американскиот ...
  сите 548 | | | веќе видена

  Тринаесет мажи, на возраст меѓу 24 и 59 години, се осомничени за припадност на британски огранок на меѓународната криминална група. Тие од Холандија ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рускиот претседател потпиша указ за одликување на Ник Хејг, кој заедно со рускиот астронаут Алексеј Овчинин се соочи со животна опасност кога нивното летало на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тринаесет мажи, на возраст меѓу 24 и 59 години, се осомничени за припадност на британски огранок на меѓународната криминална група. Тие од Холандија ...
  сите 29 | | | веќе видена