Меѓународната

  во

  Уметникот Мице Јанкуловски е добитник на највисоката награда „Лоренцо ил Мањифико“ за животно остварување на 12. меѓународно биенале на современа уметност во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Госпоѓо Силјановска, зад вас застана партијата која го поддржа и сегашниот претседател Ѓорге Иванов. Претседателот на државата треба да биде обединител на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Палестинското претседателство ги осуди одлуките на американската администрација за Ерусалим и за Голанска Висорамнина, истакнувајќи дека таквите одлуки се ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Палестинското претседателство ги осуди одлуките на американската администрација за Ерусалим и за Голанска Висорамнина, истакнувајќи дека таквите одлуки се ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Планираната прва вселенска прошетка на целосно женски тим астронаути е откажана поради проблем со скафандерите, соопшти НАСА. Кристина Кох и Ен Меклејн требаше ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Шефот на грчката дипломатија Јоргос Катругалос ја оцени како навреда изјавата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за можноста Аја Софија, која е музеј ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Палестинското претседателство ги осуди одлуките на американската администрација за Ерусалим и за Голанска Висорамнина, истакнувајќи дека таквите одлуки се ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Итно треба да се определат заштитени зони за реките, односно реки кои ќе бидат изземени од идни проекти за хидроенергија, е ставот на невладините организации ...
  сите 9 | | | веќе видена