Меѓународната

  во

  Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Израелските одбранбени сили во изминатите недели добиле инструкции да се подготват за можноста САД да извршат воен напад врз Иран пред претседателот Доналд ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  По веста дека францускиот Сенат усвои резолуција со која се повикува Владата да ја признае независноста на Нагорно Карабах, на својот Фејсбук профил се огласи ...
  сите 71 | | | веќе видена

  По веста дека францускиот Сенат усвои резолуција со која се повикува Владата да ја признае независноста на Нагорно Карабах, на својот Фејсбук профил се огласи ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Земјите-партнери на Европската унија се приклучија на санкциите на Заедницата против граѓаните и структурите на Руската Федерација, кои, наводно, се одговорни ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Земјите-партнери на Европската унија се приклучија на санкциите на Заедницата против граѓаните и структурите на Руската Федерација, кои, наводно, се одговорни ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека бил дел од групата на македонски интелектуалци која испрати отворено ...
  сите 398 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека бил дел од групата на македонски интелектуалци која испрати отворено ...
  сите 396 | | | веќе видена

  Израелските одбранбени сили во изминатите недели добиле инструкции да се подготват за можноста ако САД извршат воен напад врз Иран пред претседателот Доналд ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Скопје излезе од печат монографското дело „Семејството Видиновски“на публицистот Славе Катин. Во него на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Израелските одбранбени сили во изминатите недели добиле инструкции да се подготват за можноста ако САД извршат воен напад врз Иран пред претседателот Доналд ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Шеснаесеттото издание на меѓународната конференција „е-Општество.мк“ на тема „Вклученост и ефективност-доброто владеење и интернетот“ започна денеска и за прв ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш посочи дека насилството врз жени и девојчиња ширум светот стои на патот на остварувањата на човековите права и дека ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Ентони Блинкен, дипломат од кариера со долгогодишно искуство во надворешната политика ќе биде новиот државен секретар на САД кога Џо Бајден ќе ја преземе ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш посочи дека насилството врз жени и девојчиња ширум светот стои на патот на остварувањата на човековите права и дека ...
  сите 83 | | | веќе видена