Меѓународната

  во

  Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од следниот месец ќе контролира дали на пазарите во државава има храна третирана со јонизирачко зрачење. Со опрема од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули оствари работна средба со директорот за програмски менаџмент во Меѓународната ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин изјави денеска дека за Србија е сосема неприфатливо формирање на косовска војска и ја повика меѓународната ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави силно го поддржуваат Договорот од Преспа и очекуваат тој да се спроведе, за да се пречека Македонија како 30-та земја членка на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Русија ќе продолжи да ја засилува својата војска, за да може да го брани својот суверинитет и да ги поддржува своите сојузници, изјави денеска претседателот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На средбата, соопшти Министерството за животна средина, е договорена реализација на проектот „Идентификација на извори на аерозагадување со користење на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  САД минуваат низ еден од најлошите периоди во својата историја, изјави за иранската новинска агенција „Фарс“ претседателот на земјата, Хасан Рохани, пренесува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули оствари работна средба со директорот за програмски менаџмент во Меѓународната ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Албанските интелектуалци од Албанија денеска ги повикаа граѓаните на Македонија да му кажат ''ДА'' на референдумот на 30 септември, јавува Журнал . На ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во интервју по повод 20-годишниот јубилеј на МИА нагласи дека во ерата на лажни вести очекува Агенцијата како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Агенцијата за храна и ветеринарство, за прв пат, ќе врши испитувања дали на македонскиот пазар има храна третирана со јонизирачко зрачење, согласно Мониторинг ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Претседателот на НСДП, Тито Петковски и секретарот на партијата, Кристијан Трајковски остварија средба со членови на општинската организација на НСДП во ...
  сите 16 | | | веќе видена