Меѓународната

  во

  Пет руски компании активно ќе работат на подготовките за производство на вакцината против коронавирусот "Sputnik V", изјави шефот на рускиот Фонд за директни ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Битолска млекара во соработка со Пакомак реализира донација во лаптоп компјутери и млечни производи за СОС Детско село. Доставени се лаптопи за непречено ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Меѓународниот фестивал на дебитантски филм КИНЕНОВА по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември. Главната програма ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Меѓународниот фестивал на дебитантски филм „КИНЕНОВА“ по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември. Главната програма ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерството за економија со помош на експерти од Светска банка и финансиска поддршка од Британската амбасада го подготви првиот Предлог-закон за јавно ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев изјавил дека не ја исклучува можноста за културна автономија на Ерменците во Нагорно Карабах, но дека „воопшто не ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев изјавил дека не ја исклучува можноста за културна автономија на Ерменците во Нагорно Карабах, но дека „воопшто не ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Меѓународниот фестивал на дебитантски филм „КИНЕНОВА“ по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември. Главната програма ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Вториот бран на коронавирус, кој моментално ја погодува цела Европа, е помалку смртоносен од првиот во пролетта, а пациентите се со помала веројатност дека ќе ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Вториот бран на коронавирус, кој моментално ја погодува цела Европа, е помалку смртоносен од првиот во пролетта, а пациентите се со помала веројатност дека ќе ...
  сите 56 | | | веќе видена

  По шестмесечната мисија на Меѓународната вселенска станица тројца космонаути безбедно се вратија на Земјата. Космонаутот на НАСА, Крис Касиди и космонаутите на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  По шестмесечната мисија на Меѓународната вселенска станица тројца космонаути безбедно се вратија на Земјата. Космонаутот на НАСА, Крис Касиди и космонаутите на ...
  сите 15 | | | веќе видена