Меѓународната

  во

  Македонија ќе влезе во НАТО, со тоа ќе се создаде политичка стабилност, а истата ќе резултира и со економска стабилност. Вицепремиерот Бујар Османи во интервју ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел денеска укажа на растечкиот национализам во Европа и повика на заживување на прекуграничната соработка, откако таа и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Меѓународната непрофитна организација Oxfam објави дека 26 најбогати луѓе во светот поседуваат богатство еднакво на тоа колку што поседуваат половина од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Владејачката партија е поделена во однос на можноста да има предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, а опозициската продолжува да инсистира ...
  сите 32 | | | веќе видена