Меѓународната

  во

  Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше ...
  сите 205 | | | веќе видена

  -Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст. Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст. Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Косовската опозициска партија Движење самоопределување (ВВ) смета дека американскиот претседател Доналд Трамп, со неговата изјава дека постигнал мир меѓу ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш на отворањето на сесијата по повод 75-годишнината од ОН, порача дека само поблиската и поефикасна соработка може да ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Без разлика колку и да се валкани, битно да се заработуваат пари. Тоа очигледно до многу скоро била девизата во Дојче банк. Обидите да се оправдаат, делуваат ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш на отворањето на сесијата по повод 75-годишнината од ОН, порача дека само поблиската и поефикасна соработка може да ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Државна делегација на САД предводена од Специјалниот советник на американскиот претседател за Србија и Косово, амбасадорот Ричард Гренел и извршниот директор ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Само поблиската и поефикасна соработка може да ги реши бројните предизвици со кои се соочува светот, нагласи денеска генералниот секретар на ОН, Антонио ...
  сите 149 | | | веќе видена

  ПроКредит Банка како општествено одговорна компанија поставува високи стандарди во работењето во поглед на влијанието врз животната средина. Поради тоа, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Неформалната лидерка на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја, денеска е во посета на ЕУ институциите. Таа претпладнево се сретна со претседателот на ...
  сите 44 | | | веќе видена