Меѓународната

  во

  Изртија семките кои кинеската мисија „Чанг’е-4“ ги однесе на Месечината, јавува Кинеската национална вселенска агенција, пренесува Би-би-си. Ова е првпат било ...
  сите 59 | | | веќе видена

  15 јануари 2019 69.- На Римскиот форум побунетите преторијанци го убија римскиот цар Сервио Сулпикијус Галба. Побунетите преторијанци во 68 година ја собориле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Ова е најголема количина на кокаин запленета во историјата на Латвија“, изјави денеска шефот на криминалистичката полиција Андреј Гришин. Според неговата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјави дека косовската влада привремено ќе ја суспендира царината од 100 отсто, за производи од Србија и Босна и ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека косовската влада привремено ќе ја суспендира царината од 100 отсто, за производи од Србија и Босна и ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјави дека косовската влада привремено ќе ја суспендира царината од 100 отсто, за производи од Србија и Босна и ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. На ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Турнејата на Македонската филхармонија која траеше две недели (26 декември – 9 јануари) во седум градови во Кина ни го отвори прозорецот кон Исток и можностите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. На ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. На ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. На ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Благодарни сме за позитивните реакции на меѓународната заедница за процесот на преговори како и за самиот исход, рече денеска министерот за надворешни работи ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во рок од пет години или најдоцна до 2024 година, во личните документи на граѓаните ќе стои новото име „Република Северна Македонија“. Со новите амандмани во ...
  сите 116 | | | веќе видена