Меѓународната

  во

  За минатата колумна едни ме прекорија дека емоциите не се за во јавност, а други рекоа дека ги допрела, бидејќи била глас на безгласните. Мојот одговор е во ...
  | | веќе видена

  Земјиното магнетно поле, на кое се темелат глобалните навигациски системи, забрзано се менува, па така Северниот пол се повеќе и се побрзо се оддалечува од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за иднината и ќе се обиде да се ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Олеснување на трговската размена со земјоделски производи е темата на која денеска во Берлин разговараа министрите кои учествуваа на состанокот што го ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Македонската федерација на воздухопловните спортови бара воздухопловното моделарство да биде внесено во категоријата спортови и спортисти во Македонија. Според ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Информациите за сајтови за лажни вести од Македонија не се новост. По меѓународната „слава“ на тинејџерите од Велес, информациите за припадник на АРМ, Слаѓан ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Израелскиот систем за противвоздушна одбрана „Железна купола“ собори ракета која била испалена на територијата на Голанската висорманина, соопшти израелската ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска учествуваше на состанокот во организација на Федералното министерство за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска учествуваше на состанокот во организација на Федералното министерство за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  СДСМ продолжува бесрамно да ја лаже и манипулира македонската јавност. Откако целосно ја ограбија и уништија македонската економија сега криминалната и ...
  сите 43 | | | веќе видена