Меѓународната

  во

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата информираше дека досега се направени вкупно 4.117 тестови за коронавирусот и оти ...
  сите 685 | | | веќе видена

  Талески на Фејсбук пишува дека пресудата за Транспортер која е донесена од Кривичниот суд во Скопје нема да ја коментира, но заради ВИСТИНАТА за која судот не ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата информираше дека досега се направени вкупно 4.117 тестови за коронавирусот и оти ...
  сите 685 | | | веќе видена

  Воената команда на НАТО во Европа ќе се придружи во напорите за спречување на епидемијата од Ковид-19. Тоа го соопшти генералниот секретар на Алијансата, Јенс ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Македонското еколошко друштво (МЕД) во соработка со НП „Маврово“ на почетокот на март обележа нова единка од балканскиот рис, близу селото Ничпур. Како што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Воената команда на НАТО во Европа ќе се придружи во напорите за спречување на епидемијата од Ковид-19. Тоа го соопшти генералниот секретар на Алијансата, Јенс ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во Индија, земја со 1,3 милијарди жители, регистрирани се 873 заразени, од кои 19 починати од коронавирусот. Здравствените експерти семтаат дека бројот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Холандија ќе даде поддршка за Македонија преку набавка на тестови за коронавирус базирани на нуклеарна технологија кои се развиени од страна на Меѓународната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Северна Кореја соопшти дека нема регистрирано ниту еден заболен од коронавирусот. Оваа дипломатски изолирана држава која се граничи со Кина од каде и тргна ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Aналитичарите предупредуваат и на ризикот од повеќе отпуштања во блиска иднина и помалку можности за вработување на рекордно високиот број дипломирани студенти ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Европските клубови кои ги пласираа своите акции на меѓународната берза доживуваат проблеми поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус. Акциите ...
  сите 173 | | | веќе видена

  – Само Словенија има повеќе од нас. Значи над 2.000 тестови на милион жители што се смета за огромна бројка. Од вкупниот број земји во светот, ние сме меѓу ...
  сите 685 | | | веќе видена

  Европските клубови кои ги пласираа своите акции на меѓународната берза доживуваат проблеми поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус. Акциите ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата информираше дека досега се направени вкупно 4.117 тестови за коронавирусот и оти ...
  сите 685 | | | веќе видена

  Европските клубови кои ги пласираа своите акции на меѓународната берза доживуваат проблеми поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус. Акциите ...
  сите 173 | | | веќе видена