Мега

  во

  Македонскиот ракометен првак Вардар денеска отпатува за Хрватска за утрешната пресметка против Загреб, прва од осминафиналната фаза од Лигата на шампионите. На ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Утре во ВИП арената Борис Трајковски солистички концерт ќе одржи мега популарниот пејач Влатко Лозановски . Можете да очекувате неколку часовен спектакл, а ...
  сите 28 | | | веќе видена

  30 години по неуспешниот референдум за трамвај во главниот Град и неколкуте пропаднати проекти за комплетно решавање на сообраќајниот хаос, Скопје се соочува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според едно истражување спроведено за PepsiCo, пласманот на фудбалскиот пазар ја зголемил познатоста на брендот ширум светот на дури 40%, а со тоа и бројот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во медиумите неодамна се појави вест дека Зинедин Зидан побарал од Флорентино Перез да му биде ангажиран Садио Мане од Ливерпул, но вчеравечер „Франс Фудбал“ ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Мексиканецот Саул „Канело“ Алварез на своите фанови им даде шанса да ја видат неговата импресивна колекција на луксузни автомобили, кои ги рангираше по тоа кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изгледа навистина малку веројатно и тешко остварливо, но замислете еден ден да ги гледаме Кристиано Роналдо и Лионел Меси на иста страна… Можете ли да ги ...
  сите 51 | | | веќе видена