Медведев

  во

  При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Додека се движи, Путин секогаш ја држи десната рака до телото, односно прави минамални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, се повеќе се врти против својот руски колега Владимир Путин, откако Кремљ покажал јасна намера да ја засили ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Компанијата „КриоРус“ веќе цели осум години чува тела на покојници во течен азот за во иднина овие луѓе да можат повторно да се оживеат доколку науката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин има уште пет години од тековниот мандат, но веќе мора да размислува за наредните чекори, бидејќи промените помеѓу руските ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пукаше од топ „Д-30“ за време на свечена церемонија на Петропавловската тврдина во Санкт Петербург. Путин за време ...
  сите 11 | | | веќе видена