Медитеранот

  во

  Начините за реагирање за турската провокација и ситуацијата во Источниот Медитеран биле темите што се разгледале на состанок на владиниот совет за национална ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерот за енергетика и природни ресурси на Турција, Фатих Донмез, истакна дека турскиот сеизмичко-истражувачки број МТА Оруч Реис пристигна во зоната на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Начините за реагирање за турската провокација и ситуацијата во Источниот Медитеран биле темите што се разгледале на состанок на владиниот совет за национална ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Турската воена морнарица објави дека нејзиниот брод „Орук Реис“ ќе спроведе истражувачко дупчење во спорната област во источниот Медитеран во наредните две ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Турската воена морнарица соопшти денес дека бродот „Орук Реис“ во следните две седмици ќе спроведува истражувачко бушење во спорното подрачје на источниот ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Турската воена морнарица соопшти денес дека бродот „Орук Реис“ во следните две седмици ќе спроведува истражувачко дупчење во спорното подрачје на источниот ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Начините за реагирање за турската провокација и ситуацијата во Источниот Медитеран биле темите што се разгледале на состанок на владиниот совет за национална ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Грција и Египет потпишаа договор за поморска граница во четвртокот, во услови на зголемени тензии со Турција за природните ресурси во источниот Медитеран. ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Една од најпознатите и безвременски ѕвезди на Балканот, Лепа Брена освен што е убаво пее секогаш важи за жена која предобро изгледа, што го докажува тоа дури и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го нарече поморскиот договор меѓу Грција и Египет „безвреден“ и додаде дека неговата земја ќе продолжи со ...
  сите 61 | | | веќе видена