Ме

  во

  Иван Ракитиќ без никаков сомнеж ги доживува најтешките моменти откако во 2014-та година потпиша за Барселона, но во неговиот случај, не треба да се оди до ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Лео Меси откри дека во сезоната 2013/14 го искусил најлошиот момент во кариерата, поради проблемите со даночните власти и обвинувањата дека затаил данок, тој ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Свами Сивинанда се појавил на аеродромот во Калкута во Индија и таму покажал пасош кој ја шокирал управата на аеродромот бидејќи во него се наведува дека овој ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Томас Милер е еден од играчите за кој може слободно да се каже дека е симбол на Баерн Минхен со оглед на тоа што целата своја досегашна кариера ја има минато ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Масилмилијано Алегри е можен наследник на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер јунајтед. Италијанскиот стратег нема ангажман уште откако си замина од ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Кога 20-годишниот актер ја добил улогата на Мајкл Келс во серијата „Весели седумдесетти“, не можел ни да сонува дека веќе во првите работни денови ќе ја ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Иван Ракитиќ после неколку месеци се врати во репрезентацијата на Хрватска. Цело лето се шпекулираше дека Ракитиќ ќе ја напушти Барселоан и дека ќе биде ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Aктерот Френки Муниз по серијата мозочни удари, целосно го има загубено помнењето и вели дека не може да се сети на ништо што правел во минатото. Популарниот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Капитенот на шпанскиот шампион Барселона, Лионел Меси во своето последно интервју за каталонско радио „RAC1“ отворено говореше на многу интересни теми поврзани ...
  сите 58 | | | веќе видена