Маврово

  во

  Раководниот тим на градежната компанија „Маврово“, која е во сопственост на хрватската компанија „Ингра“ целосно е сменет, а на нивно место се назначени кадри ...
  | | веќе видена | слични

  ДПА е против судско разрешување за случајот „Киднапирани Македонци“, бидејќи главен осомничен во постапката е нивниот кандидат за пратеник, Даут Реџепи- Лека. ...
  | | веќе видена | слични

  Прометот на берзата минатиот месец е помал осумпати во однос на истиот месец минатата година. Во мај годинава брокерите свртеа само девет милиони евра, за ...
  | | веќе видена | слични

  За осум пати е намален прометот на берзата во мај годинава во однос на мај минатата година. Изминатиот месец на берзата се свртеле девет, а во мај лани 70 ...
  | | веќе видена | слични