Маскерано

  во

  Капитенот на Барселона е застапуван од страна на неговиот татко Хорхе, додека на спротивната страна е претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бертомеу и според ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Луис Енрике откри каков мотивационен говор им одржал на фудбалерите на Барселона пред финалето од Лигата на шампиони против Јувентус во 2015, стратегот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Каква приказна? Постои ли подобар начин да ги мотивираш своите играчи пред едно финале во ЛШ, како тоа што го направил Луис Енрике. Досега не беа познати ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Луис Енрике откри каков мотивационен говор им одржал на фудбалерите на Барселона пред финалето од Лигата на шампиони против Јувентус во 2015, стратегот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Легендарниот Паоло Малдини во својата кариера освои 25 титули, од тоа седум беа во домашното првенство, пет во Лигата на шампионите, но во разговор со Виери на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Лионел Меси веќе долги години е на самиот врв на светскиот фудбал, а за да бидете таму и имате успеси мора да имате и квалитетни соиграчи кои ќе ви помагаат за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Маскерано го изгледал финалето против Јувентус и порача: Се надевам дека Нејмар…. Поранешниот фудбалер на Барселона, Хавиер Маскерано ја повика управата на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со доаѓањето на Сандро Росел на местото на претседател на клубот во 2010 година ѕвездата на „Ла Масија“ започна да се гаси. Долгорочните плановите се заменија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Хавиер Масксерано во безброј наврати го има фалено својот долгогодишен соиграч Лионел Меси, но овојпат актуелниот член на Естудијантес на своите домашни ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Хавиер Маскерано одигра седум одлични години во Барселона, во кои вкупно имаше 334 настапи за каталонскиот гигант. Во тој период Маскерано петпати беше првак ...
  сите 7 | | | веќе видена