Масимо

  во

  На Конститутивниот состанок на делегацијата на Европскиот парламент за соработка со Република Северна Македонија, што се одржа денеска беа избрани ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Изненадувачка изјава од Арсен Венгер која ги разочара фановите на Арсенал, тој не би имал проблем да седне на клупата на Манчестер јунајтед. Англија Столчето ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Изненадувачка изјава од Арсен Венгер која ги разочара фановите на Арсенал, тој не би имал проблем да седне на клупата на Манчестер јунајтед.Столчето на Оле ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јоргос Арванитис, лауреатот на „Браќа Манаки“ , кој вчера пристигна во Битола, одржа мастер- класа. „Кога си млад и ентузијаст ги преземаш ризиците“, порача ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Пресврт во неговиот живот било кога го сретнал неколку години постариот Тео Ангелопулос, кој во почетокот на 60-тите години се вратил од Франција Се бараше ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански репрезентативец Марио Балотели оваа сезона ќе игра за повратникот во Серија „А“ – Бреша.Претседателот на клубот Масимо Челино и Мино ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ненаселениот остров Заноне, кој се наоѓа во Тиренското Море меѓу Рим и Неапол, интригира со својата убавина, но и со мистериите. Го нарекуваат „ Остров на ...
  | | веќе видена

  Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол & Беар, во петокот со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со месеци, тој молчеше додека неговиот статусот на ѕвезда лебдеше во облак на неизвесност, а лошата слава по обвинувањата против него за сексуален напад ...
  сите 3 | | | веќе видена