Масимо

  во

  Италијанската полиција го уапси 26 годишното момче од Торино кое се обиде да влезе во болничката соба на премиерот Силвио Берлускони. Берлускони е сместен на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На Берлускони му беа скршени два заба Италијанската полиција го уапси 26 годишното момче од Торино кое се обиде да влезе во болничката соба на премиерот Силвио ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, се соочува со сериозна казна од страна на Италијанската фудбалска федерација поради инцидентот со новинарот на „Кориере дело ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Според најновото издание на „Тутоспорт“, на менаџерот на Интер Жозе Мурињо го чека тешка санкција од страна на италијанскиот фудбалски сојуз поради физичка ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Италијанските продавници за сувенири бележат пораст на продажбата на Миланската катедрала, со каква што во.. ... текот на викендов беше нападнат премиерот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Нападот го отвори прашањето околу компетентноста на обезбедувањето на Берлускони кој неодамна се пожалил дека може нешто многу лошо да му се случи Масимо ...
  сите 31 | | | веќе видена