Масимо

  во

  Поранешниот спортски директор на Интер, Марко Бранка откри дека миланскиот клуб се обидел да го доведе Лионел Меси во 2008 година. Интер ја испратил понудата ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На денешен ден во 2010 година Интер го победи Баерн Минхен на „Сантиаго Бернабеу“ и ја освои Лигата на шампионите. Така „нероаѕурите“ предводени од Жозе Мурињо ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо вели дека во „неговиот“ Интер имало атмосфера како во ниту еден друг клуб, Португалецот открива дека и по десет години се слуша со човек кој бил ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Германскиот интернационалец Сами Кедира во текот на кариерата имаше чест да соработува со голем број од најдобрите тренери во светот. Во клупскиот фудбал како ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Весли Снајдер несомнено беше меѓу најдобрите играчи на Интер во 2010. година, кога италијанскиот тим ја освои триплетата. Снајдер откри што му подарил Морати ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Признанието на англискиот судија Марк Клатенбург (дека голот на Рамос во финалето против Атлетико бил од офсајд) ги испровоцира медиумите во Каталонија да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Враќањето дома на Италијанката која беше во заложништво на терористичка група во Сомалија, се чинеше дека ќе претставува повод за радост за нацијата што се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешните соиграчи од Милан на легендарниот Франко Барези имаа емотивно честитање на 60-тиот роденден на човекот кој беше пример на ефикасноста на ...
  сите 16 | | | веќе видена