Масимо Морати

  во

  Поранешниот претседател на Интер Масимо Морати во разговор за РТВ Сан Мартино порача дека и тој би размислувал за ангажирање на Кристијано Роналдо, доколку бил ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Тутоспорт, Интер и Рома начелно постигнале договор за трансфер на Раџа Наинголан вреден 29 милиони евра плус услугите на талентираниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, денеска ги коментирал шпекулациите поврзани со евентуалната размена на аргентински напаѓачи Интер-Јувентус. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тимот на Јувентус минатата седмица комлетираше уште една двојна круна во Италија, прво го нокаутираше Милан во финалето на Купот за да потоа го освои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некогашниот прв човек на калчолигашот Интер, Масимо Морати откри која била неговата најголема грешка на трансфер поразот, поточно посочи за кој играч жали што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Трансферот на Филипе Кутињо од Ливерпул во Барселона е трансфер кој ќе го одбележи зимскиот преоден рок. Бразилецот замина од „Енфилд“ како вториот најскап ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Легендарниот претседател на Интер Масимо Морати денеска ги искоментира настапите на неговиот поранешен клуб сезонава и лоцираше каде му е потребно засилување ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Масимо Морати исклучително успешно го предводеше Интер до своите најголеми успеси во својата историја, а сега како навивач плус, легендарниот и почесен ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Масимо Морати исклучително успешно го предводеше Интер до своите најголеми успеси во својата историја, а сега како навивач плус, легендарниот и почесен ...
  сите 63 | | | веќе видена