Масимо

  во

  Масимо Алегри открива дека по мечот со Ајакс се договориле тој да остане во клубот и следната сезона, но подоцна раководството се предомислило. Италија Макс ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Викендов покрај сите настани се одржа и првата трка од картинг шампионатот на Македонија, трка која е всушност прва од календарот на автомобилистичката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новиот дрес Јувентус го носеше синоќа на дербито против Рома на „Олимпико“ во Рим. А новиот дрес се откри уште во октомври минатата година на твитер сметката ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според „Скај Италија“, Антонио Конте е блиску до договор со Интер иако некои шпекулираат дека ќе се врати во Јувентус. Италија Раководството на Јувентус донело ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Голем број на весници доцна вечерва пренесоа дека Масимо Алегри ќе замине од Јувентус по крајот на сезоната, сепак има различни извештаи за тоа кој ќе го ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Сопственик на еден италијански ресторан успеал да ги воодушеви луѓето ширум светот со својот одговор на критиката на еден незадоволен гостин. Имено, мажот се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанскиот стратег, Антонио Конте најверојатно ќе се врати во Серија А од следната сезона, а интересот за него е голем. Италија „Газета дело Спорт“ денеска ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зовреа страстите по последниот судиски свиреж на синоќешниот натпревар помеѓу Челси и Барнли одигран на „Стемфорд Бриџ“. Антонио Ридигер кој ја пропушти ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Зовреа страстите по последниот судиски свиреж на синоќешниот натпревар помеѓу Челси и Барнли одигран на „Стемфорд Бриџ“. Антонио Ридигер кој ја пропушти ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Зовреа страстите по последниот судиски свиреж на синоќешниот натпревар помеѓу Челси и Барнли одигран на „Стемфорд Бриџ“. Антонио Ридигер кој ја пропушти ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Хрватскиот пејач Масимо Савиќ денеска се прости од својот гитарист и долгогодишен пријател Далибор Матошевиќ. Гитаристот соработуваше со голем број естрадни ...
  сите 15 | | | веќе видена

  По вчерашната елиминација од Лигата на шампионите, Масимо Алегри изјави дека ќе остане во Јувентус и покрај шпекулаците кои беа актуелни претходно дека ова е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Семејството Локлин-Џанули се нашло во центар на скандал откако во јавноста испливале информации за фалсификување на документација, односно давање на мито за ...
  | | веќе видена

  Актерката и нејзиниот сопруг се разоткриени поради фалсификување на документи. Семејството Локлин-Џанули се нашло во центар на скандал откако во јавноста ...
  сите 2 | | | веќе видена