Масачусетс

  во

  Како што пренесува "Boston Herald", несреќното момче дошло пред четири години од Бразил во САД, каде завршило факултет и планирало да се ожени. Во петокот од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загина и повеќе десетици се повредени во експлозии и пожари во три града северно од Бостон кои вчера вечер ги предизвика истекувањето на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Низа експлозии и пожари го потресоа Бостон вчера доцна попладне по локално време. Десетина станбени населби беа зафатени од стихијата што се рашири во неколку ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Туристи на плажа во Масачусетс, САД во плиткото здогледале перки на голема бела ајкула. Посебно се вознемириле децата, а мајката на едно од нив, која го ...
  сите 2 | | | веќе видена