Марти

  во

  Американскиот гигант „Најк“ денеска ги претстави своите нови патики „Adapt BB“, јасно инспирирани од славниот филм „Враќање во иднината“, најавувајќи го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Енис Барди ќе нема шанса за поправен против Барселона, барем не утре на првиот меч од осминафиналето во „Копа дел Реј“, по одлуката на тренерот Пако Лопес да ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Разговорот за работа е првата можност за работодавците да ги запознаат идните соработници. Оние што бараат работа треба да ги уверат во своето знаење, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ  со 145 гласови го освои вредното признание, со 13 гласови помалку втор во изборот е најдобриот светски фудбалер Лула ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Веста на денот, барем за мене, денеска доаѓа од Финска. За својот 101. роденден, во Хелсинки, оваа земја добива б иблиотека вредна 98 милиони евра, во која ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Случаите на СЈО започнуваат да наликуваат на шоу судења кои имаат за цел да ѝ покажат на јавноста дека правдата е задоволена со самиот чин на судење и кривично ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Телевизијата е несомнено еден од најголемите пронајдоци на човештвото досега. Со сите свои нијанси, овој мас-медиум нѐ маѓепсува, информира, скандализира и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Обожавателите на култната научно-фантастична филмска франшиза во три продолженија, „Back To The Future“, во Њујорк имаа вистински момент на носталгија кога на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешната главна обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте изјави во Тирана дека претседателот на косовската влада Рамуш Харадинај не заслужува да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена