Марти

  во

  Телевизијата е несомнено еден од најголемите пронајдоци на човештвото досега. Со сите свои нијанси, овој мас-медиум нѐ маѓепсува, информира, скандализира и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Обожавателите на култната научно-фантастична филмска франшиза во три продолженија, „Back To The Future“, во Њујорк имаа вистински момент на носталгија кога на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешната главна обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте изјави во Тирана дека претседателот на косовската влада Рамуш Харадинај не заслужува да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Имено, Приштина сака членство во таа меѓународна организација, а прилика за тоа е Собранието на Интерпол што треба да се одржи на 20 ноември. Како што наведува ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Реал Мадрид продолжува со очајните игри во шпанската Ла Лига. „Кралевите“ попладнево пред својата публика на „Сантијаго Бернабеу“ загубија од Леванте со 1:2. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Реал Мадрид на Хулен Лоптеги продолжува да тоне во Ла Лига, откако „Кралевите“ изгубија со 1:2 од Леванте среде „Сантијаго Бернабеу“, со што немаат победа веќе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги одлучи да излезе со комбиниран состав на денешниот меч со Леванте и на клупата остави играчи како Бензема, Бејл и Крос, а тоа на крајот скапо му ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Реал Мадрид на Хулен Лоптеги продолжува да тоне во Ла Лига, откако „Кралевите“ изгубија со 1:2 од Леванте среде „Сантијаго Бернабеу“, со што немаат победа веќе ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реал Мадрид на Хулен Лоптеги продолжува да тоне во Ла Лига, откако „Кралевите“ изгубија со 1:2 од Леванте среде „Сантијаго Бернабеу“, со што немаат победа веќе ...
  сите 29 | | | веќе видена