Марсело

  во

  „Кралевите“ ќе преноќат на врвот на табелата откако вечерва со 1-0 триумфираа над Еспањол, Марко Асенсио го постигна единствениот гол на средбата. Шпанија ...
  сите 96 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ стигнаа до три бода од незгодното гостување кај Сампдорија, Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување донесе победа од 0-1 Италија Во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Реал Мадрид славеше со минимални 1-0 над Еспањол, ВАР беше повикан на помош за да го потврди голот на Марко Асенсио кој во прв момент беше поништен поради ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Составот на Интер дојде до уште една драматична победа во последните секунди, односно пред нив по Тотенхем падна и Сампдорија. „Нероаѕурите“ долго време се ...
  сите 49 | | | веќе видена

  ВАР беше во главна улога на пресметката помеѓу Сампдорија и Интер, им поништи два гола на гостите, кои на крајот сепак славеа со 0-1 благодарејќи на погодокот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Четири девојки правеле селфи на мост, а во следниот момент се случила голема катастрофа Четири девојки одлучиле да прошетаат по стариот железнички мост и да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера запиша победа од 3:0 против екипата на Рома во првото коло од Лигата на шампионите. Она што посебно може да ги радува навивачите на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во рамките од групата Е тимот на Баерн Минхен ја оправда фаворитската улога на „Да Луж" во Лисабон триумфирајќи над Бенфика. Баварците поведоа уште во 10. ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Фудбалерите на „Лион“ приредија вистинска сензација откако вечерва во Манчестер го победија неприкосновениот фаворит „Сити“ со 1:2, а бранителот на титулата во ...
  сите 49 | | | веќе видена