Марсеј

  во

  Памела Андерсон ја напушти гала вечерта на фудбалскиот клуб на Олимпик, за кој игра нејзиниот избраник. Имено, во текот на вечерта на која се собирале пари за ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Maрио Балотели без никакви дилеми е еден од најлудите фудбалери кои некогаш се појавил. Иако сега изгледа по смирено отколку што беше на почетокот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Памела Андерсон била поканета на гала вечер во организација на фудбалскиот клуб Олимпик Марсеј завчеравечер, за собирање донации за сиромашните деца во Марсеј. ...
  сите 202 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи бележиме поделени реакции на љубителите на фудбалот, едни сметаат дека таквиот начин на прослава на погодокот бил претеран, за други пак, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На денешен ден 23 април 2019 – Денеска е Светски ден на книгата и авторското право 1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир, англиски поет и еден од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо, во саботата, ја освои шампионската титула до Јувентус во Серија А и стана првиот играч во историјата на фудбалот со титули освоени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Победниците на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во Лига Европа (ЛЕ) обезбедуваат место во групната фаза од ЛШ за идната сезона. Една земја може да има ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тимот на фудбалскиот гигант ПСЖ во недела најверојатно ќе ја прослави новата освоена титула во рамки на француското фудбалско првенство, бидејќи на домашен ...
  сите 202 | | | веќе видена