Марс

  во

  Американската вселенска агенција НАСА се фокусира за испраќање луѓе на Месечината. Но, за да преживеат астронаутите потребно е да се искористат сите ресурси ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денешниот ден минува без нови аспекти, вчерашниот Марс во квадрат со Уран сеуште е многу влијателен и ќе го одбележи овој ден … Немир и кратки фитили и денес ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Астрологијата нуди совети и за здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките предвидувања и совети, речиси секогаш сакаат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пристигна најавуваниот ден кога аспектот е таков што треба да умее да се преживее. Марс од знакот Водолија прави егзактен квадрат со Уран, толку е јак што цела ...
  сите 51 | | | веќе видена

  BFR или Big Falcon Rocket е ново вселенско летало од SpaceX кое се’ уште е во развој. Ова летало е досега најамбициозното кое треба да се користи од носење на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Познатиот астрофизичар демонстрира дека универзумот е навистина преубав.Размислете за сите одлуки - свесни или несвесни - што ги донеле стотици милиони ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Калифорниската компанија „Спејс Икс“ на Илон Маск, го објави идентитетот на првиот светски приватен патник, кој ќе лета до Месечината во вселенскиот брод со ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Денешниот вторник ќе го проследи Марс во Јарец и, иако не е аспект кој донесува турбуленција, сепак е тежок сам по себе поради енергијата која ја носи со себе, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американската компанија „Спејс икс“ на Илон Маск соопшти дека го запишала првиот светски патник за пат околу Месечината со вселенската ракета со кодно име БФР. ...
  сите 23 | | | веќе видена