Маркус

  во

  Манчестер јунајтед го заврши сонот во Лигата на шампионите и по поразот од Барселона на „Камп ноу“ од 3-0, сега ќе може да се фокусира само на мечевите во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед сè уште не може да најде начин да се договори со Маркус Рашфорд за да го продолжи договорот, објави „Дејли мејл“.Со доаѓањето на Оле Гунар ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Откако потпиша договор да стане перманентен менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер полека влегува во се поголеми проблеми. Резултатите на тимот во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Најголемиот син дијамант во историјата, пронајден во Боцвана, од 20,46 карати, е претставен во главниот град на таа земја, Габороне. Државната компанија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Бостон со победа на домашен паркет од 84-74 против Индијана го отворија плеј-оф разигрувањето во НБА лигата. Пресудна за победата на Бостон беше ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Топ моделот Ана Еверс е ѕвезда на Liu Jo пролет/лето 2019 кампањата. Еверс повторно с евраќа како лице на Liu Jo, по претходните соработки со оваа популарна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ајакс и Јувентус одиграа 1:1 во интересен меч во Амстердам во кој домаќините ќе жалат за пропуштените шанси, додека Манчестер јунајтед не успеа да упати ниту ...
  сите 65 | | | веќе видена