Марковски

  во

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со изборни нерегуларности. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за настаните на 27 април Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за крвавиот четврток. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за крвавиот четврток. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 249 | | | веќе видена