Марјан Ристески

  во

  „Написите во одредени медиуми за наводното зголемување на цената на водата, се груби манипулации со граѓаните на Прилеп. Цената на водата останува непроменета. ...
  | | веќе видена | слични

  Законот за отпис на каматите од стари долгови се применува делумно. Дел од претпријатијата нема да наплаѓаат камати, дел се уште одлучуваат. Од конфедерацијата ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Наместо превземање итни и конкретни мерки за огромното загадување на воздухот во Прилеп, граѓаните и овој пат се само сведоци на партиски препукувања и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сценаристот Марјан Алчевски, кој долги години живее во Загреб, работи на сценариото на „Бушав буквар“, продолжението на култната ТВ-серија од пред 34 години ...
  | | веќе видена

  Прилеп веројатно е рекордер по број на поднесени кривични пријави за работењето на претходниот градоначалник, Марјан Ристески, како и некои од ексдиректорите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со одлука на Основниот суд – Прилеп, запрена е кривичната постапка према обвинетиот Марјан Ристески за кривичното дело “Несовесно работење во службата“, со што ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Операцијата при која беше имплантирано механичко срце минатата недела на Државна кардиохирургија е доказ дека во јавното здравство има капацитет. -Тимот на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, го посети пациентот кај кого првпат во нашата земја беше имплантирано механичко срце, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На пациент од Скопје со терминална срцева слабост, за кого единствено решение било трансплантација на срце, вчера попладне на Клиниката за кардиохирургија му е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Премиерот Заев и министерот Филипче го посетија пациентот на Кардиохирургија кај кого за прв пат во Македонија е имплантирано механичко срцеПремиерот Зоран ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва го посетија пациентот кај кого за прв ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, го посети пациентот кај кого првпат во нашата земја беше имплантирано механичко срце, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва го посетија пациентот кај кого за прв ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација веќе ги бере плодовите од младинската селекција што пред една година испиша историска страница со првиот настап на една македонска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со секој нов ден, на виделина излегуваат нови докази за катастрофалните последици од 12 годишното владеење на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ. Во многу наврати ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На последната седница, Советот на општина Прилеп донесе одлука да изврши траен отпис на побарувањата од правни лица и самостојни вршители на дејност во висина ...
  сите 17 | | | веќе видена