Марјан Лазовски

  во

  Женската македонска кошаркарска репрезентација вечерва ќе го има првиот собир пред новиот квалификациски циклус. Со вечерашната прозивка на новиот селектор ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски го објави списокот на кошаркарки за претстојниот пријателски двомеч против ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По неколку одржани состаноци, Стручниот Совет донесе одлука за назначување на следните селектори на младинските репрезентации кои во 2019 година ќе учествуваат ...
  сите 38 | | | веќе видена