Марио

  во

  Роберто Манчини беше човекот кој одлучи да го врати Марио Балотели во италијанската фудбалска репрезентација, но актуелниот селектор на „аѕурите“ брзо се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Марио Балотели очигледно направи вистински потег кога оваа зима направи трансфер во редовите на Марсеј. Балотели долго се обидуваше да замине од Ница на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо полека но сигурно започнува да доминира во Серија А. Роналдо после вчерашниот натпревар против Фросиноне на своето конто има 24 голови (прв ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Италијанскиот напаѓач, Марио Балотели во јануарскиот трансфер период ја напушти Ница и кариерата ја продолжи во дресот на Марсеј. Балотели играше одлично во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ова се познати Македонци кои за жал беа жртви на асфалтот… Замина Сашка Петковска, песните останаа... Постарите раскажуваат, помладите слушаат за дамата со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Одделението за лиценцирање и одделот за женски фудбал во Фудбалската федерација на Македонија одржаа работен состанок со клубовите од Прва ЖФЛ на тема - ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Струмичка Беласица денеска и официјално ги промовираше петте засилувања за пролетниот дел од сезоната. Душан Савиќ, Марио Маслаќ, Матеус Оливеира Да Силва, ...
  сите 9 | | | веќе видена