Марио

  во

  Италијанскиот фудбалер, Лоренцо Инсиње во јуни ќе стане нов клиент на суперагентот Мино Раиола. Инсиње , наводно, ќе ја прифати поканата на Раиола и овој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Свети Николе денеска се одржа манифестацијата „Ден на млад фармер“ во рамки на која министерот за земјоделство,шумарство и водостопанств Љупчо Николовски ја ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во Свети Николе денеска се одржа манифестацијата „Ден на млад фармер“ во рамки на која министерот за земјоделство,шумарство и водостопанств Љупчо Николовски ја ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во Свети Николе денеска се одржа манифестацијата „Ден на млад фармер“ во рамки на која министерот за земјоделство,шумарство и водостопанств Љупчо Николовски ја ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Златко Далиќ го заврши Светското првенство во Русија како национален херој за Хрватска и во својата родна земја беше пречекан како вистински јунак, но покрај ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо доживеа голем шок во средата откако беше престрого исклучен од страна на германскиот судија Брих, но од тоа што може да се види на видеата, ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Дописник на локален весник беше застрелан во јужниот дел на Мексико, јавија тамошните медиуми. Тоа е деветтото убиство на новинар во земјата од почетокот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Златко Далиќ го заврши Светското првенство во Русија како национален херој за Хрватска и во својата родна земја беше пречекан како вистински јунак, но покрај ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Иконата на Рома, Франческо Тоти прогори за инцидентот од 2010 кога во финалето од Купот на Италија доби црвен картон поради тоа што го удри Марио Балотели.Пред ...
  сите 22 | | | веќе видена