Марин Докузовски

  во

  Еден од капитените на бугарскиот национален тим. Чавдар Костов, ќе продолжи со играњето во Македонија, поточно во екипата на Работнички, потврдуваат повеќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Работнички е новиот шампион на Македонија, откако и во третиот натпревар од финалната серија го совлада МЗТ Скопје со 87:84. Работнички во првото полувреме не ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кошаркарите на „Работнички“ го совлада тимот на „МЗТ Скопје“ со 87:84 и по девет години ја освоија шампионската титула по 15-ти пат во историјата. „Центарци“ ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во третиот меч од финалната серија на плеј-офот, Работнички по трет пат го совлада МЗТ Скопје, ја прекина доминацијата на „металците", и го освои својот 15. ...
  сите 42 | | | веќе видена