Марин Докузовски

    во

    Желбата на сите осум екипа е една, колку и да сака секој учесник да се „залажува“ дека е важно да се учествува...А токму на ваквите натпреварувања како што е ...
    сите 6 | | | веќе видена

    Актуелниот македонски првак, тимот на Работнички се врати на врвот на табелата по победата над Куманово со 88:79 во мечот од 15-тото коло во Првата лига. ...
    сите 19 | | | веќе видена