Марин

  во

  Еурофарм Пелистер со големи очекувања и ентузијазам ги стартуваа подготовките, а според најавите играчите на тренерот Жељко Бабиќ ќе ја темпираат формата и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бијонсе го сними визуелниот албум „Black is King“, што е всушност мјузикл што е придружен материјал за филмот „Кралот на лавовите“ од 2019 година. Адел ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Финската премиерка Сана Марин се омажи за својот долгогодишен партнер Маркус Раиконен. Венчавката се одржа во официјалната резиденција на Марин во Хелсинки, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Компанијата-инвеститор на новиот објект кај Мајчин Дом, „ЗСФ-КОМ“ на бизнисменот Фатмир Етеми, и адвокатското друштво на поранешниот градоначалник на Аеродром ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Компанијата-инвеститор на новиот објект кај Мајчин Дом, „ЗСФ-КОМ“ на бизнисменот Фатмир Етеми, и адвокатското друштво на поранешниот градоначалник на Аеродром ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин, одбива да се ослободат родителите од плаќање паушали за градинки во време кога тие не работат, обвини советничката ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за обнова на Македонија во Општина Аеродром реагираат на, како што велат, дрското самоволие на градоначалникот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин, одбива да се ослободат родителите од плаќање паушали за градинки во време кога тие не работат, обвини советничката ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Контроверзниот француски микробиолог Дидие Раул убеди илјадници луѓе, вклучувајќи го и американскиот претседател Доналд Трамп, дека лекот за маларија, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски на неговиот Фејсбук профил објави дека ќе поднесе тужба против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Наум Стоилковски на својот фејсбук профил објави имотни листови од зградата кај Мајчин дом за кои тврди дека се од поранешниот градоначалник на општина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Димче Арсовски, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ преку фејсбук статус му порача на поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски дека времето на печалбари во ...
  сите 8 | | | веќе видена