Маријана

  во

  Седум докажани и признати писатели од самиот книжевен врв на Европа, автори како Славенка Дракулиќ, Џамал Уаријачи од Холандија, Офејгур Сигурдсон од Исланд, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Четвртото издание на фестивалот на европската литература BookStar 2018, ќе биде отворено на 13 ноември со промоција на збирката раскази „Невидлива жена и други ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Четвртото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar 2018“ ќе биде отворено на 13 ноември со промоција на збирката раскази „Невидлива жена и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Росана Сариќ- Тодоровска носталгично се присети на настан што ѝ го раскажала нејзината мајка Гордана, која била убавица на Куманово во 1962 година. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатата пејачка Наташа Беквалац која е новиот член во музичкото шоу „Пинкови Ѕвездички“ го насмеа целото студио откако се пошегува на своја сметка. Имено на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатата пејачка Наташа Беквалац која е новиот член во музичкото шоу „Пинкови Ѕвездички“ го насмеа целото студио откако се пошегува на своја сметка. Имено на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалификуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Европската комисија подготвува закон со кој веќе ќе нема граѓани од втор ред, односно ќе забрани да се произведува еден ист бренд со рзличен квалитет за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како деца ќе излезевме пред зграда да си играме. Маријана секогаш ќе излезеше прва, ќе се искараше со некое другарче, ќе го натепаше и ќе избегаше дома. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Млади волонтери на Општинската организација на Црвен крст од Струмица во Домот на АРМ ја одиграа претставата „Зарем заслужувам?“. Тие комплетно ја подготвија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Од мисиите Аполо кои одеа на Месечината, на пораките им требаа од 2,5 до 2,7 секунди да се пренесат преку радио бранови. Онаму каде што ќе кинисаат едни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Петтата сезона на музикото шоу „Пинкови ѕвездички“ во петок ќе започне да се емитува. Овој пат ќе се натпреваруваат ѕвездичките кои со нивните настапи го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сергеј Четковиќ и Јелена Томашевиќ кои решија да го напуштат шоуто поради несогласување со новите критериуми за избор на најмладите ѕвездички Вечерва со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вечерва со почеток од 18:55, ексклузивно на Алфа ќе можете да ја погледнете првата емисија од петтата по ред сезона на најгледаното музичко шоу на Балканот. ...
  сите 5 | | | веќе видена