Марибор

  во

  На конференцијата на Јирген Клоп пред натпреварот на Ливерпул со Фулам најмногу се зборуваше за натпреварот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Пет лица се повредени, а најмалку 15 станови се уништени во експлозија на гас која што се случи во Марибор.Пожарникарите интервенирале и го изгаснале пожарот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Пет лица се повредени, а најмалку 15 станови се уништени во експлозија на гас која што се случи во Марибор. Пожарникарите интервенирале и го изгаснале пожарот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во екслозија на плински уред во станбена зграда петмина станари се повредени од кои еден е со тешки повреди. Целосно се уништени 15 станови , како и возилата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во екслозија на плински уред во станбена зграда петмина станари се повредени од кои еден е со тешки повреди. Целосно се уништени  15 станови , како и возилата ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Екс-фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими е ново можно засилување за шампионот во ПМФЛ, тетовска Шкендија, информира, порталот на албански ...
  сите 21 | | | веќе видена