Маракана

  во

  Aлдир Шли, творецот на домашниот дрес на бразилската репрезентација почина на 83-тата година од живот после шестгодишната борба со ракот. Покрај останатите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рие де Жанеиро е втор град по големина во Бразил. Сè до 1960-та година бил главен град на Бразил, а во периодот од 1808-ма до 1821-ва година е главен град на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Херојот на Црвена Звезда, Милан Павков, кој го урна Ливерпул на „Маракана“ со два погодоци во четвртото коло од Лигата на шампиони. „Тутоспорт“ пишува дека ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црвена Звезда пред една недела одигра историски натпревар и покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул. Со тоа успеа да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црвена Звезда пред една недела одигра историски натпревар и покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул. Со тоа успеа да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ниту „Енфилд“, ниту „Олд Трафорд“, ниту „Стенфорд Бриџ“…„Маракана“ на Звезда ја сместија на самиот врв! Фудбалска Европа не беше воодушевена само од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Играчите на Ливерпул се уште се опоравуваат од шокот кој го претрпеа во вторникот на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда, а Јирген Клоп пред првенствениот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Српскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Еден фан на Црвена Ѕвезда од Виена бил убеден во победата на белградскиот тим против Ливерпул, па одлучил да вложи огромна сума за победа на црвено-белите. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Српските медиуми во текот на денешниот ден на големо се занимаваат со сензационалната победа која ја оствари Црвена Звезда во мечот со Ливерпул во Лигата на ...
  сите 30 | | | веќе видена