Марадона

  во

  Легендарниот шпански фудбалер Чави Ернандез нема дилеми кога ќе му го поставите прашањето кој е најдобриот фудбалер на сите времиња. Во конкуренцијата најдобар ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Славниот италијански тренер Фабио Капело во моментов е невработен и вишокот слободно време го поминува како гостин во ТВ-емисии во кои зборува за фудбал. ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Искусниот стратег Фабио Капело во интервју за „Скај Спортс Италија“ даде одговор на вечното прашање во модерниот фудбал, кој е подобар, Роналдо или Меси? ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Искусниот стратег Фабио Капело во интервју за „Скај Спортс Италија“ даде одговор на вечното прашање во модерниот фудбал, кој е подобар, Роналдо или Меси? ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Фантастичниот настап на Кристијано Роналдо против Атлетико Мадрид го импресионираше и фудбалскиот великан Диего Марадона. Роналдо ги постигна трите победнички ...
  сите 131 | | | веќе видена

  И славниот Диего Армано Марадона го искажа својот став по фантастичната партија на Кристијано Роналдо кој со својот хет-трик му донесе пресврт на Јувентус и ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Волшебната партија на Роналдо против Атлетико го имресионира и големиот Диего Марадона. Легендарниот Аргентинец ги спореди Меси и Роналдо, со наклонетост кон ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо вчера против Атлетико Мадрид во рамките од Лигата на шампионите одигра фантастичен натпревар и со хет-трик обезбеди победа за Јувентус од ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа во мечот меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид потврди дека станува збор за еден од најдобрите играчи на сите времиња.Португалецот постигна ...
  сите 135 | | | веќе видена