Марадона

  во

   Освен тоа што е познат како одличен глумец, Том Круз најмногу се поврзува со религијата под името скиентологија. Тој стана втор човек на водечкото место на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Швајцарскиот весник Tages-Anzeiger објави голем текст под наслов "Бламажа на една претседателка", во кое се занимава со серијата гафови на Колинда ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новиот тренер на мексиканскиот второлигаш Дорадос, Диего Марадона добил услови какви што немаат и многу поуспешни негови колеги. За многумина беше изненадување ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Диего Армандо Марадона има нов клуб. Во новата средина ќе има два предизвика: да го врати фудбалскиот клуб на врвот и најважната – да му одолее на „белиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола својата фудбалска кариера ја заврши со краток настап за мексиканскиот клуб Дорадос де Синалоа, клуб кој повторно се најде на насловните страници ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Диего Армандо Марадона изминатава ноќ беше претставен како нов тренер на мексиканскиот клуб Синалоа Дорадос, а неговата промоција предизвика огромно внимание ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Диего Армандо Марадона изминатава ноќ беше претставен како нов тренер на мексиканскиот клуб Синалоа Дорадос, а неговата промоција предизвика огромно внимание ...
  сите 8 | | | веќе видена